کمبود پوشک در بازار برطرف شد

کمبود پوشک در بازار برطرف شد، رئیس انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی کشور با اعلام اینکه با ترخیص مواد اولیه واحدها از گمرک در طول چند روز آینده هیچ مشکلی در کمبود پوشک نداریم،لازم به ذکر است این روز ها علاوه بر بالا رفتن قیمت پوشک بچه ، کمبود آن نیز برای پدر و مادر ها مشکل به وجود آورده است و استرس کمبود پوشک برای خانواده های صاحب نوزاد کمی مشکل ساز شده است.

وی گفت: مواد اولیه با ارز آزاد وارد شده و به همین دلیل قیمت پوشک بچه تا زمان کاهش قیمت دلار و ارزهای دیگر ارزان نخواهد شد.

عباس فصیح خوشگرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اینکه مشکل ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی از گمرک برطرف شده، اظهار داشت : حدود ۱۵ تا ۲۰ روز بود که مواد اولیه واحدهای تولیدی در گمرکات به دلیل اختلاف نظر در پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی یا ارز آزاد مطرح بود که در نهایت توافق شد مواد اولیه تولیدکنندگان سلولزی با نرخ آزاد ترخیص شوند.

کمبود پوشک

کمبود پوشک

آیا با حل مشکل کمبود پوشک ، قیمت پوشک کاهش می یابد؟

وی با اعلام اینکه طی روزهای اخیر مشکل تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی برطرف شده است،

وی افزود : طی ۷ تا ۸ روز آینده مشکل کمبود پوشک برطرف می‌شود اما باید این نکته را تأکید کنم که به دلیل تخصیص ارز آزاد در مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشک هنوز شاهد کاهش قیمت پوشک نیستیم.
رئیس انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی تصریح کرد : پوشک همچنان ارزان نمی‌شود اما مردم با ورود کالاهای جدید مشکل کمبود در این بخش نخواهند داشت.
وی در خصوص احتکار پوشک در سطح بازار نیز اظهار داشت : تولیدکنندگان داخلی به هیچ عنوان پوشک احتکار نکرده اند بلکه برند های خارجی که بعضاً در سال ۹۵ وارد کشور شده بودند، در انبارها نگهداری می‌شدند که با ورود تعزیرات به این بخش این موضوع نیز برطرف شده است.

اشتراک در تلگرام
کلمات کلیدی :

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

لینک کانال ما : https://telegram.me/papoosha

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن